Nobelova cena za mier pre Slováka, ktorý zatočí s terorizmom?

Mladý Slovák vytvoril aplikáciu, ktorá si kladie za cieľ riešiť problémy s terorizmom. Podľa Libtard Policy Institute by dokonca mohlo ísť o najúčinnejšiu zbraň proti narastajúcim útokom v Európe. Údajne je iba otázka času, kedy bude Radoslav Čosi za svoju prácu pre záchranu projektu multikultúrnej spoločnosti nominovaný na prestížne politické ocenenie.

Ako to funguje?

Stačí si stiahnuť aplikáciu, ktorá je nateraz zadarmo dostupná pre všetky typy smartfónov. Tá sa spojí s vašimi účtami na sociálnych sieťach. V prípade ďalšieho teroristického útoku vám ihneď a automaticky upraví profilovú fotografiu filtrom podľa zástavy krajiny, ktorá potrebuje prejav solidarity. „Dôležité je na útoky zareagovať okamžite. V duchu solidarity a jednoty vyslať silnú správu“ objasňuje Radoslav svoj projekt #ReadyToPrayFor.

Revolučná aplikácia zaujala najmä svojou jednoduchosťou. Namiesto toho, aby ste sledovali komplikované podrobnosti o incidentoch a formulovali stanoviská, program všetko spraví za vás. Akonáhle niekde vybuchne bomba, vozidlo zráža chodcov alebo útočníci strieľajú do davu, vy viete, že medzi prvými vyjadríte súcit a čoskoro získate pozornosť.

Takto nás nové incidenty už nezastihnú nepripravených. Neustúpime terorizmu a uchováme si naše európske hodnoty. Kritici však upozorňujú, že aplikácia má ešte niektoré nedostatky. Teroristi sa napríklad môžu rozhodnúť zaútočiť na viacero cieľov naraz, čím by boli naše modlitby pre obete rozdelené. Nie je rozhodnuté ani to, aká zástava sa na profiloch zobrazí v prípade útokov v medzinárodných vodách. Môžeme očakávať, že teroristi budú hľadať slabiny v programe a podľa toho prispôsobovať svoje ďalšie taktiky. Preto sa už pracuje na novej verzii tejto aplikácie, ktorá vzniká aj z podporou EU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *